mmm

Problematická a aknózna pleť

 

 

Starnutie je nezastaviteľný biologický proces zakotvený v ľudskom genóme, ktorý prebieha celý náš život. Tento proces je ovplyvnený  kombináciou vnútorných a vonkajších faktorov a vedie k zmenám kvality všetkých častí tela, teda aj pleti.  Najvýraznejšie vnútorné faktory, ktoré vplývajú na starnutie kože, predstavujú hormóny, preto sa najviditeľnejšie prejavy starnutia objavujú vo veku 55-65 rokov, keď pod vplyvom hormonálnych zmien dochádza k postupnému útlmu činnosti mazových žliaz, útlmu obnovy rohovej vrstvy pokožky, k poklesu tvorby kolagénových vláken a ku zníženiu obsahu sieťujúcich látok, ako je napríklad kyselina hyaluronová.Vonkajšie faktory súvisia s nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia. Ide o vystavovanie pokožky slnečným lúčom nadmerným opaľovaním, alebo v dlhodobom pobyte v toxickom prostredí. K vonkajším vplyvom patrí taktiež nevhodná životospráva. Fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, ale aj dlhodobý nedostatok spánku a stres sú spúšťače predčasného starnutia pleti aj o viac ako 10 rokov. 

 

Prvé vrásky sa začínajú formovať už po 25. roku života, kedy je vhodné preventívne začať dbať o hydratáciu pleti. Po 30. roku sa pleť mení na zrelú, spomaľujú sa jej hydroregulačné schopnosti a začínajú sa objavovať prvé známky straty elasticity. Po 45. roku sa znižuje schopnosť vlastnej regenerácie kože, čo má za následok to, že pokožka začína byť jemnejšia, krehkejšia, stráca pružnosť a stáva sa náchylná na tvorbu pigmentových škvŕn. Výraznejšie zmeny prichádzajú po 50. roku života v dôsledku začínajúcich hormonálnych zmien. Najvýraznejší prerod zo zrelej do starnúcej pokožky sa objavuje po 60. roku života.

 

typický vekVýsledkom spomínaných zmien je viditeľný pokles napnutia a elasticity kože, zmeny plastických vlastností kože, ktoré vedú k tvorbe kožných rias.  Vytvorené kožné riasy sa začínajú neochotne vracať do pôvodného tvaru. Tonus a turgor pleti sa s pribúdajúcim vekom znižuje. Farba pleti začína byť bledšia, nažltnutá, nakoľko je prekrvenie znížené. Na starnúcej pleti sa objavuje hyperpigmentácia, seboroické bradavice, hemangióny a rozšírené drobné cievky.Najtypickejším prejavom starnúcej kože  sú vrásky, zmeny v ochlpení  rozloženie tuku. Na zrelej pleti sa objavujú nápadné mimické vrásky, predovšetkým v okolí očí, úst a  na čele.  Známky ochabnutia a vrásky sa objavujú aj na krku a dekolte. Rovnako ako vlasy, aj chĺpky na tvári začínajú byť šedivé a jemné, alebo naopak, u žien v prechode sa začína objavovať hypertrichóza, ktorá sa prejavuje nadmerným rastom silnejších chĺpkov na miestach, kde by vzhľadom na lokalitu a lebo pohlavie rásť nemali. Tuk sa presúva zo stred tváre z jarmových kostí na periférne časti, najmä pod dolnú čeľusť, čo má za následok tvorenie dvojitej brady.


Ako spomaliť starnutie pleti?


01

PREVENCIA

Veľa žien, ale aj mužov, investuje nemalé sumy do prípravkov určených na potláčanie prejavov starnutia, no popritom zabúdajú, že práve prevencia je najsilnejšou zbraňou voči starnutiu.  Napriek tomu,že prevencia je behom na dlhé trate, ktorého výsledok uvidíme a ceníme až po rokoch, oplatí sa dodržiavať. Aj v prípade  zanedbanej prevencie platí, staré známe nikdy nie je neskoro, lepšie neskôr ako nikdy.

02

RUTINNÁ DOMÁCA STAROSTLIVOSŤ

Žijeme v uponáhľanej dobe, v ktorej bojujeme o každú voľnú minútu, no starať sa o pleť len raz za čas nestačí. Pravidelná vhodne nastavená domáca starostlivosť je ďalším pilierom pre dlhodobé udržanie kondície pleti. Základná denná domáca starostlivosť o pleť by sa mala zameriavať predovšetkým na očistu pleti, jej hydratáciu a výživu.

03

PROFESIONÁLNA STAROSTLIVOSŤ V KOZMETICKOM SALÓNE

Ošetrenie pleti v kozmetickom salóne  obohacuje starostlivosť o pleť procedúrami, ktoré sú v bežných domácich podmienkach ťažko realizovateľné. Patria tu profesionálne manuálne ošetrenia pleti a prístrojové ošetrenia pleti. Okrem toho vám profesionálne poradenstvo pomôže správne určiť typ pleti a nastoliť tak ideálny rutinný režim starostlivosti o vašu krásu.

04

ESTETICKÁ CHIRURGIA a DERMATOLÓGIA

Estetická chirurgia predstavuje radikálnejšie a invazívne metódy boja so starnutím pleti, ktoré vykonávajú lekári. Patrí tu napríklad blepharoplastika (operácia očných viečok), augmentácia (zväčšenie pier), tvárové implantáty, injekčné výplne vrások, korekcie jaziev, odstraňovanie bradavíc, laserové  depilácie, laserové zákroky estetickej dermatológie, a pod.


 

 

Kontakt

Mlynské Nivy, 7721 831 04 Bratislava 
Tel: +421 0903 222 226 
Fax: +421 0903 222 226
Mobil: +421 0903 222 226
E-mail: info@webjet.com

Otváracie hodiny

pondelok     10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
utorok         10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
streda         10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
štvrtok        10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
piatok          10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
sobota                                   Zatvorené

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky